home   cviky na bederní páteř   cviky na krční páteř   bederní váleček   fyzioterapie   kontakty

 

 

FYZIOTERAPIERehasport Rehabilitace

Metodou McKenzie, by vás měl vyšetřovat a léčit pouze fyzioterapeut či lékař vyškolený v McKenzie Institutu. Na základě vyšetření, vám bude doporučen nejvhodnější cvik pro rehabilitaci a pokud to bude nutné i úprava denních aktivit. Cviky dle McKenzie mají často okamžitý účinek na klientovy příznaky. Podstatnou výhodou je i fakt, že instruovaný klient dokáže sám kontrolovat a ovlivňovat svoji bolest.

McKenzie terapeut neustále zhodnocuje změny příznaků (snížení/zvýšení intenzity bolesti, snížení/zvýšení výskytu bolesti či různých senzitivních projevů jako je mravenčení, chlad apod.) během terapie, aby klient dostal k autoterapii cvik cílený právě na jeho obtíže. Efektu v léčbě dosáhne klient opakovaným prováděním cvičení v terapeutem/lékařem určené četnosti a intenzitě za den. (Nováková, Mališka, Iliášová, 2001)

 

Nováková, E., Mališka, L., Iliášová, M. Terapie bederní páteře přístupem Robina McKenzie. 1.vyd. Praha, 2001. 68 s. ISBN 90-238-7047-5

RECENZE REHABILITACE REHASPORT:

recenze

Co se vlastně stalo, sedavé zaměstnání, žádný pohyb a dva roky žijete život z práce domu, z domu do práce. 5 hodin spánku.. Začnou vás bolet bedra, návštěva obvoďáka, prášky na bolest, prášky na uvolnění svalů, ano těch posledních svalů co vás drží od velkého průšvihu. Po nějaké době, žádná změna k lepší a vy se probudíte do dalšího dne a netušíte jak moc se váš život změnil.
Bolest, ztráta citu v pravé končetině až do plošky chodidla, neschopnost chodit. Dva měsíce ležíte v bolestech na zemi na matraci polykajíc prášky..
MR ukázal akutní výhřez ploténky s totálním útlakem kořenového nervu 16-19mm v oblasti L5/S1. Lekaři mě hnali hned pod nůž. Neuroložka mi oznámila, že mé šance na úspěšnou operaci jsou nižší jak 50%. Ve svých 30ti letech jsem odmítl a začal rehabilitovat, bohužel žádná změna k lepšímu. Státní rehabilitace mi vůbec nepomohli, všude se mě báli doslova dotknout. Tento stav beznaděje trval 4 měsíce než jsem našel tuto rehabilitaci.
Již po prvním měsíci aktivní rehabilitace v rehasportu jsem začal vnímat mírné zlepšení mého stavu. Zhruba po 4 měsících od navštěvování rehasportu jsem si nechal udělat kontrolní MR a ploténka se dostala do stavu kdy přestala utlačovat nervový kořen a já začal cítit zpět své chodidlo. Je tomu bez pár dní rok co mě postihla tahle životní událost a dnes mám pocit, že jsem získal svůj život zpět, ale věřte mi, že s jistou změnou. Vážím si mnohem více "běžných" věcí.
Tímto bych chtěl celým svým srdcem poděkovat Jitce Kobrové za její přístup, pozitivní přístup a zápal pro věc pomoci. Poděkovat i za to jaký je psycholog protože během léčby jsem se nejednou dostal do slepého bodu kdy tělo mi říkalo, že je vše v pořádku a druhý den po aktivitě jsem myslel, že jsem s léčbou o měsíc zpět ne-li na začátku. Dnes si troufám napsat, že se mi vrátil můj život zpět, chodím, běhám denně 5 km, denně posiluji, plavu, lezu po stromech, pár dní zpět jsem vylezl ferattu obtížnosti "C" a vše je v pořádku. Moje záda fungují. Moc Vám děkuji! Máte velkou zásluhu na tom, že jste mě vrátila zpět do plnohodnotného života. Žádná slova, žádné hodnocení ani mnou donesená kytka nedokáže vyjádřit mojí vděčnost.
Děkuji M.D.

© 2014 McKenzie fyzioterapie